BASEINI.LV

Switch to desktop Register Login

FAQ

Bez Kategorijas




  • Ko darīt ar āra baseinu ziemā?

    Pareizāk būtu - ko darīt rudenī, jo ziemā baseinam jau jābūt "ieziemotam" :)

    Baseins ir jasagatavo ziemai precīzi sekojot soli pa solim "ieziemošanas" pamācībai, kas atrodama sadaļā "instrukcijas". Lai apskatītu pamācību, spied šeit: "baseina ieziemošana"

  • Kā saglabāt ūdeni siltu?

    Būtiskākais, ir nosiltināt baseina pamatni un sienas būvniecības laikā. To veic ar 30 līdz 50 mm putoplasta palīdzību.

    Kad baseins ir jau gatavs, ūdens izgarošanu un siltuma zudumus var aizturēt ar peldošo pārklāju un bīdāmo jumtu palīdzību:

    zemas izmaksas - UV noturīgs peldošais pārklājs (burbuļplēve)

    vidēji augstas izmaksas - žalūziju veida pārklāji

    augstas izmaksas - bīdāmās jumtu konstrukcijas

  • Kādu apdari izvēlēties baseinam - flīzes, plēvi vai krāsot?

    Galvenokārt tas ir atkarīgs no Jūsu gaumes un vēlmēm.

    Flīzētam baseinam ir nepieciešama kvalitatīvi sagatavota baseina betona čaula, kas nākotnē neplaisās. Ja rodas šaubas par betonēšanas darbu kvalitāti, tādā baseinā labāk ieklāt PVC plēvi. Ar flīzēm var panākt, ka Jūsu baseins ir neatkārtojams un interesants.

    PVC plēvi droši var ieklāt baseinā, kura sienas vai grīda nākotnē varētu ieplaisāt - plēve pastiepsies un saglabās savu ūdens necaurlaidību. Lai arī PVC plēvju krāsu un apdruku variācijas ir daudz, tādu efektu kā ar labi izvēlētām un uzliktām flīzēm, panākt nevar. PVC plēvi droši var klāt no blokiem mūrētos, no mitrumizturīgā finiera būvētos un cita veida materiālu baseinos.

    Krāsa. Ļoti grūti nodrošināt, lai pēc dažiem gadiem krāsa nelobās nost no sienām.

    Flīžu un PVC ieklāja gala izmaksas ir ļoti līdzīgas. Flīzēm papildus ir nepieciešama speciāla hidroizolācija baseiniem, speciāla flīžu līme baseiniem un speciāla šuvju aizdare, kas arī paredzēta speciāli baseiniem. Arī PVC plēvei ir nepieciešami dažādi palīgmateriāli.

    Krāsas izmaksas - sākotnēji krietni lētākas... Pēc tam krāsotajā baseinā varēs ieklāt tikai PVC plēvi, jo, lai ieliktu šādā baseinā flīzes, visa krāsa ir jādabū nost no betona.

  • Cik bieži jāmaina ūdens baseinā?

    Ja tas ir āra baseins, kuru ziemā neizmantojat, tad ļoti vienkārši - pavasarī uzpildiet un rudenī nolejiet ūdeni.

     

    Baseiniem iekstelpās ūdens praktiski nav jāmaina, protams, pieņemot, ka baseins ir pilnvērtīgi aprīkots un, ka baseins tiek kopts saskaņā ar instrukcijām.

     

    Privātajiem baseiniem ūdens nav jāmaina, jo mazgājot filtru, daļa ūdens tiek novadīta kanalizācijā un attiecīgi, baseins tiek papildināts ar svaigu ūdeni.

     

    Publiskajiem baseiniem saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.37,

    punktiem:

    17. Peldbaseinu un ūdens caurules mazgā, dezinficē un skalo ar ūdeni, izmantojot spiedienu, kā arī ūdeni peldbaseinā pilnīgi nomaina:
    17.1. ne retāk kā trīs reizes mēnesī – peldbaseinā ar caurteces ūdens sistēmu; 
    17.2. ne retāk kā reizi gadā – peldbaseinā ar recirkulācijas ūdens sistēmu;

  • Cik bieži jāmaina smiltis filtrā?

    Ja filtrs tiek pienācīgi kopts (kā paredzēts instrukcijā), kvarca smiltis ir jāmaina apmēram ik pēc pieciem gadiem. Gadījumā, ja ienākošā ūdens kvalitāte nav laba (ciets, daudz dzelzs u.c.) vai filtrs netiek pienācīgi kopts, vai baseinā iet uzreiz pēc pirts (ieziedušies ar medu vai citiem smāķiem) - smiltis var nākties mainīt biežāk.

  • Ko darīt, ja ir ciets ūdens?

    Par ūdens cietību uzskata kalcija un magnija jonu satura summu ūdenī. Šie joni atbild par tādu parādību kā katlakmens veidošanos. Jo vairāk kalcija un magnija joni ir ūdenī, jo ūdens ir cietāks. Ūdens cietības mērvienība ir mmol/l (minimolekulu daudzums litrā). Ūdens cietību bieži izsaka arī ūdens cietības grādos o E. Aprēķinu koeficents ir 7, vai 1 mmol/l = 7o E.

    Nosēdumu novēršanai un profilaksei var izmantot speciālus līdzekļus, ko var iegādāties mūsu veikalā.

  • Ar ko tīrīt piepūšamā baseina grīdu?

    Ir vairāki varianti:

    1. Izmantot speciāli šiem baseiniem paredzēto aprīkojumu. Tas ir kāts ar birsti, kurai ir pievienots gružu maisiņš. Birstei pievieno dārza laistāmo šļūteni un ar šo uzparikti tīra baseina grīdu. Samērā zema efektivitāte, jo smalkie gruži iziet cauri tīkliņam. Nopirkt vajadzētu varēt turpat, kur tika iegādāts baseins.

     

    2.  Uzstādīt baseinam kvarca smilšu filtrācijas sistēmu un izmantot baseiniem paredzēto tīrīšanas aprīkojumu. Ar šo filtrācijas sistēmu, Jums nebūs nekādu problēmu ar baseina ūdens tīrības uzturēšanu.

     

    Un trešais, kas īsti neiet kopā ar šiem baseiniem (izmaksu ziņā), ir automātiskie tīrītāji (roboti).

     

  • Ja es lietoju hloru, vai var pāriet uz citu ķīmiju?

    Protams, praktiski jebkurā brīdī.

    Visprātīgāk būtu ar testera palīdzību sekot līdzi hlora līmenim baseinā, un, kad tas ir 0 (nulle), sākt lietot bezhlora (skābekļa) ķīmiju.

    Var arī uzreiz pāriet uz skābekļa ķīmiju, vienīgi, tā būs vējā izmesta nauda, jo hlors sāks cīnīties ar skābekļa ķīmiju kā ar baktēriju :) un tā rezultātā iznīcinās gan skābekļa ķīmiju, gan izreaģēs arī pats.

    Bieži, ja baseinā ir pārdozēts hlors, skābekli izmanto tā neitralizēšanai.

  • Ko lai dara, lai katru otro dienu nav jāmaina ūdens? Baseins ar piepūšamo malu, bez filtriem u.c.

    Ja baseinam nav filtrācijas sistēmas, tad vienīgais veids kā saglabāt tīru ūdeni ir pievienot ūdenim dezinfekcijas līdzekli un pretaļģu līdzekli.

    Dezinfekcijas līdzekļi:

    1. Hlors – ātri šķīstošs vai granulās. Izšķīdiniet to traukā ar ūdeni un izlaistiet pa baseina ūdens virsmu (devas būs norādītas uz iepakojuma). Noteikti izšķīdiniet hloru pilnībā, pretējā gadījumā tas var sabojāt plēvi.
    vai
    2. Ja pret hloru ir alerģija vai tas vienkārši nepatīk – var izmantot aktīvo skābekli. Izšķīdiniet to traukā ar ūdeni un izlaistiet pa baseina ūdens virsmu (devas būs norādītas uz iepakojuma).

    Pretaļģu līdzeklis:

    Šķīdums. Iejauciet to traukā ar ūdeni un izlaistiet pa baseina ūdens virsmu (devas būs norādītas uz iepakojuma).

    Pievienojiet šos līdzekļus vismaz vienu reizi nedēļā. Tas paildzinās ūdens tīrību Jūsu baseinā.

  • Negribu hloru. Vai man baseins vienmēr būs netīrs?

    Noteikti nē! Pasaulē jau sen, arī publiskajos baseinos, izmanto alternatīvos dezinfekcijas līdzekļus.

    Ķīmiskais aizvietotājs ir aktīvais skābeklis, kas arī veic ūdens dezinfekciju.

    Otrs variants ir UV lampa, kas veic ūdens dezinfekciju, līdz ar ko ķīmiskie dezinfekcijas līdzekļi (skābeklis vai hlors, pretaļģu līdzeklis) ir jālieto par līdz 80% mazāk nekā parasti (atsevišķos gadījumos vispār nav jālieto).

    Trešais izplatītākais variants ir "sāls ģenerators", kas no sāls (NaCl) atdala hlorīdus, kuri savukārt, dezinficē baseina ūdeni.

  • Cik bieži ir jāmazgā baseina filtrs?

    Kvarca smilšu filtru vēlams mazgāt reizi nedēļā. Ja baseins ir iekštelpās un noslodze nav liela, var mazgāt reizi divās nedēļās. Šie filtri ir aprīkoti ar spiediena mērītāju un Jūs varat vadītīes arī pēc tā rādījumiem.


    Kārtridža tipa filtri ir jāmazgā atkarībā no ūdens kvalitātes un baseina noslodzes, bet ne retāk kā vienu reizi nedēļā.

  • Ielēju baseinā ūdeni, tas ir pilnīgi necaurspīdīgs un atbaidošā krāsā. Man jāmaina ūdens?

    Ja baseins ir aprīkots ar filtrācijas sistēmu, ūdens Jums nav jāmaina. Pievienojiet nepieciešamo daudzumu baseina ķīmiju un darbiniet filtrācijas iekārtu, līdz ūdens pilnībā attīrīsies. Attēlos redzams tikko ieliets ūdens, un tīrs ūdens pēc divām dienām filtrācijas (baseina tilpums 12 m3, 400 mm kvarca smilšu filtrs, hlors, pretaļģu šķidrums un koagulants)

     

    netīrs ūdens tīrs ūdens



2010-2014 © baseini.lv | Visas tiesības aizsargātas |

Top Desktop version